Välkomna att kontakt oss

Om oss

Vi erbjuder VVS-installationer och VVS-service till alla kundsegment, från privatpersoner till stora fastighetsägare, byggbolag och industrin.

Vår kunskap och erfarenhet sträcker sig från rådgivning och konstruktion till färdiga installationer vid nybyggnad, ombyggnad och vid hyresgästanpassningar.  

Vår service omfattar alla typer av serviceåtaganden, från enklare akuta uppdrag till långsiktiga serviceavtal en eller flera fastigheter.  Våra medarbetare är certifierade enligt Säkert Vatten och har VVS-certifikat, vilket ger dig som kund en trygghet och försäkran om att vårt utförande sker enligt branschens högt ställda krav.    

Kontakta oss, redan idag!

Sandbäckens Rör i Kalmar AB

Franska vägen 5 A, 393 56 Kalmar
Telefon:: 0480-100 72
E-post: info.kalmar@sandbackens.se

VD

Christer Jonsson 

e-post: christer.jonsson@sandbackens.se
Telefon: 072-062 03 40

Verksamhetsutveckling

Lars Svensson

e-post. Lars.svensson@sandbackens.se
Telefon: 070-637 22 60

Projektledare

Per Strandberg

e-post. per.strandberg@sandbackens.se
Telefon:: 072-062 03 55

Daniel Serell

e-post. daniel.serell@sandbackens.se
Telefon:: 070-715 25 75

Serviceledare

Niklas Strandberg

e-post. niklas.strandberg@sandbackens.se
Telefon: 072-062 03 41

Administration

Karin Rosell

e-post: karin.rosell@sandbackens.se
Telefon: 070-410 43 02

© Copyright 2016 Sandbäckens
Sitemap |  Cookies

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80, Fax: 013- 10 18 28, E-post: info@sandbackens.se