Mälar Sprinkler är av SBSC certifierad anläggarfirma vattensprinkler. Detta innebär att vi har rättigheter att projektera och installera vattensprinkleranläggningar samt att vi har dokumenterade resurser och kvalificerad personal att utföra alla typer av sprinkleranläggningar.

Sedan 2017 är Mälar Sprinkler AB en del av Sandbäcken- koncernen.

Välkommen att kontakta oss!

Mälar Sprinkler AB

Strömögatan 7,164 40 Kista
Tel: 08-445 20 40,  Fax: 08-445 20 49
Kontakt: info@malarsprinkler.se
Hemsida: www.malarsprinkler.se

VD,  Projektledare, Kalkyl

Sigge Forsblom

Telefon: 08-445 20 43,  070-723 00 03 
E-post: sigge@malarsprinkler.se

Konstruktion

Johan Carlsson

Telefon: 08-445 20 45,  076-118 84 20 
E-post: johan@malarsprinkler.se

Robin Hansson Vesterlund

Telefon: 08-445 20 46,  070-566 71 23 
E-post: robin@malarsprinkler.se

Amel Salihovic

Telefon:  08-425 00 250, 073-584 58 78 
E-post: amel@malarsprinkler.se

Projektledare, entreprenad

Mattias Lundblad

Telefon: 08-425 00 252, 070-761 61 48 
E-post: mattias@malarsprinkler.se

Servicechef

Thomas Ribbert

Telefon: 08-445 20 40, 070-761 61 44
E-post: thomas@malarsprinkler.se

Projektledare, service

Patrik ”Peder” Petersen

Telefon:  08-445 20 48 070-761 61 49 
E-post: peder@malarsprinkler.se

Magnus Nääv

Telefon: 070-233 63 76 
E-post: magnus@malarsprinkler.se

Administration

Ellen Pettersson

Telefon: 08-445 20 42,  0701-430 325 
E-post: ellen@malarsprinkler.se

© Copyright 2016 Sandbäckens
Sitemap |  Cookies

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80, Fax: 013- 10 18 28, E-post: info@sandbackens.se