Sandbäckens levererar alla typer av sprinklerlösningar - från vattenkälla till fullt fungerande sprinklersystem inom industrier, offentliga lokaler, sjukhus och bostäder.

Genom våra kompetenta och erfarna medarbetare kan vi ta ett helhetsansvar, från rådgivning, design, projektering, samt utförande av kundanpassade sprinklersystem.  Vi arbetar med modern teknik och smarta systemlösningar som ger vi dig som kund ett bra och driftsäkert sprinklersystem, som är smidigt att underhålla. 

Service, förvaltning och underhåll är också en stor del i vår verksamhet, där vi erbjuder långsiktiga kundanpassade serviceavtal, för enskilda anläggningar eller för ett helt fastighetsbestånd. 

Sandbäckens är av SBSC, Svensk Brand och Säkerhetscertifiering certifierad anläggarfirma för sprinkler i enlighet med SBF 1020:3 Norm för anläggarfirma. 

Välkomna att kontakta oss!

Sandbäckens Sprinkler Mitt AB

Lindetorpsvägen 17 1tr, 121 63 Johanneshov
Telefon: 08-562 247 70

VD

Per Herrlin

e-post per.herrlin@sandbackens.se
Telefon:  070-745 62 20

Teknisk sakkunnig

Styrbjörn Wegler 

e-post styrbjorn.wegler@sandbackens.se
Telefon: 070-745 62 21

Projektledare

Peter Werner 

e-post: peter.werner@sandbackens.se
Telefon: 070-745 62 22

Andreas Grosz

e-post: andreas.grosz@sandbackens.se 
Telefon: 070-745 62 26

Thomas Dyvling 

e-post: thomas.dyvling@sandbackens.se  
Telefon: 070-418 72 98

Mikael Skog

e-post: mikael.skog@sandbackens.se 
Telefon: 070-718 74 22

Konstruktion

Linus Karlsson  

e-post: linus.karlsson@sandbackens.se 
Telefon: 070-718 74 36

Anton Karlsson

e-post: anton.karlsson@sandbackens.se  
Telefon 070-718 74 37

Administration

Susanna Berglund 

e-post: susanna.berglund@sandbackens.se
Telefon: 070-410 43 15

© Copyright 2016 Sandbäckens
Sitemap |  Cookies

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80, Fax: 013- 10 18 28, E-post: info@sandbackens.se