Välkomna till oss

Vi erbjuder VVS-installationer och VVS-service till alla kundsegment, från privatpersoner till stora fastighetsägare, byggbolag och industrin.
Vår kunskap och erfarenhet sträcker sig från rådgivning och konstruktion till färdiga installationer vid nybyggnad, ombyggnad och vid hyresgästanpassningar. 

Vår service omfattar alla typer av serviceåtaganden, från enklare akuta uppdrag till långsiktiga serviceavtal en eller flera fastigheter.  

Våra medarbetare är certifierade enligt Säkert Vatten och har VVS-certifikat, vilket ger dig som kund en trygghet och försäkran om att vårt utförande sker enligt branschens högt ställda krav.  

Serviceavdelning

Kundmottagning, serviceärenden och felanmälan, telefon 08-677 00 14

e-post: service.stockholm@sandbackens.se  

Administration och ekonomi

Linn Poppendicker 

Telefon: 070-420 80 66
e-post:linn.poppendicker@sandbackens.se  

Serviceansvarig serviceprojektledare 

Andreaz Wennerström 

Telefon: 070-420 80 79
e-post: andreaz.wennerstrom@sandbackens.se

Serviceprojektledare 

Mats Levin 

Telefon: 070-745 26 60
e-post: mats.levin@sandbackens.se

Servicechef 

Jonathan Lindegren 

Telefon: 070-745 20 59 
e-post: jonathan.lindegren@sandbackens.se

Sandbäckens Rör i Stockholm AB

Lindetorpsvägen 17 1tr, 121 63 Johanneshov
Telefon: 08-562 247 70, Fax: 08-556 758 21 

VD

Anders Buskas 

e-post: anders.buskas@sandbackens.se
Telefon: 070-520 33 77

vVD

Per Rydström 

e-post: per.rydstrom@sandbackens.se
Telefon: 070-715 26 89

Projektchefer

Ralf Lundqvist 

e-post: ralf.lundqvist@sandbackens.se
Telefon 070-556 45 41

Ted Rustas

e-post: ted.rustas@sandbackens.se 
Telefon: 070-745 20 48

Projektledare

Mats Forslund 

e-post: mats.forslund@sandbackens.se
Telefon:  070-745 20 55 

Joakim Lundqvist 

e-post: joakim.lundqvist@sandbackens.se
Telefon: 070-273 61 90 

Johan Björklund 

e-post: johan.bjorklund@sandbackens.se 
Telefon: 070-420 80 71

Pierre Berglund

e-post: pierre.berglund@sandbackens.se 
Telefon: 070-771 16 44

Kalkyl

Thomas Eastwood 

e-post: thomas.eastwood@sandbackens.se
Telefon: 070-745 26 96 

Mats Eriksson 

e-post: mats.eriksson@sandbackens.se
Telefon: 070-745 20 56

Administration

Linnéa Larsson

Telefon: 070-745 20 41 
E-post: linnea.larsson@sandbackens.se

© Copyright 2016 Sandbäckens
Sitemap |  Cookies

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80, Fax: 013- 10 18 28, E-post: info@sandbackens.se