Välkommen att kontakta oss

Sandbäckens Rör i Stockholm AB

Lindetorpsvägen 17, 1 tr
121 63 Johanneshov

Fax: 08-556 758 21 

Telefon 08-562 247 70

Kundmottagning, serviceärenden och felanmälan

e-post: service.stockholm@sandbackens.se

Telefon 08-677 00 14

Vi erbjuder VVS-installationer och VVS-service till alla kundsegment, från privatpersoner till stora fastighetsägare, byggbolag och industrin.

Vår kunskap och erfarenhet sträcker sig från rådgivning och konstruktion till färdiga installationer vid nybyggnad, ombyggnad och vid hyresgästanpassningar.

Vår service omfattar alla typer av serviceåtaganden, från enklare akuta uppdrag till långsiktiga serviceavtal en eller flera fastigheter.

Våra medarbetare är certifierade enligt Säkert Vatten och har VVS-certifikat, vilket ger dig som kund en trygghet och försäkran om att vårt utförande sker enligt branschens högt ställda krav.

Serviceavdelning

Administration och ekonomi

Linn Poppendicker 

Telefon: 070-420 80 66
e-post: linn.poppendicker@sandbackens.se

Serviceansvarig serviceprojektledare 

Andreaz Wennerström 

Telefon: 070-420 80 79
e-post: andreaz.wennerstrom@sandbackens.se

Serviceprojektledare 

Mats Levin 

Telefon: 070-745 26 60
e-post: mats.levin@sandbackens.se

Servicechef 

Jonathan Lindegren 

Telefon: 070-745 20 59 
e-post: jonathan.lindegren@sandbackens.se

KONTAKTPERSONER

VD

Anders Buskas 

e-post: anders.buskas@sandbackens.se
Telefon: 070-520 33 77

vVD

Per Rydström 

e-post: per.rydstrom@sandbackens.se
Telefon: 070-715 26 89

Projektchef

Ralf Lundqvist 

e-post: ralf.lundqvist@sandbackens.se
Telefon 070-556 45 41

Projektledare

Mats Forslund 

e-post: mats.forslund@sandbackens.se
Telefon:  070-745 20 55 

Joakim Lundqvist 

e-post: joakim.lundqvist@sandbackens.se
Telefon: 070-273 61 90 

Johan Björklund 

e-post: johan.bjorklund@sandbackens.se 
Telefon: 070-420 80 71

Pierre Berglund

e-post: pierre.berglund@sandbackens.se 
Telefon: 070-771 16 44

Kalkyl

Mats Eriksson 

e-post: mats.eriksson@sandbackens.se
Telefon: 070-745 20 56

Kvalitet, Miljö och Arbetsmiljö (KMA)

Michelle Svantesson

e-post: michelle.svantesson@sandbackens.se
Telefon: 070-745 25 23

Administration

Linnéa Larsson

E-post: linnea.larsson@sandbackens.se
Telefon: 070-745 20 41

Referenser - pågående arbeten hos Sandbäckens just nu.

Partnering vid VS-entreprenad

Kalmars nya psykiatrilokaler

Som totalentreprenör i ett partneringsavtal utför Sandbäckens VS-installationerna i samband med fas 2 i byggandet av Kalmars nya psykiatrilokaler. Uppdraget omfattar samtliga installationer inom VS och medicinska gaser i den nya byggnaden.

Serviceavtal av fjärrvärmeanläggningar

Mälardalens Energi & Miljö

Västra Mälardalens Energi och Miljö (VME) har tecknat årsavtal med Sandbäckens avseende nybyggnad och underhåll av fjärrvärmekulvertar. Avtalet är ett av flera årsavtal som Sandbäckens har med energibolag i framförallt mellansverige. 

Strategiskt samarbetsavtal

Ny- och ombyggnader i Nacka

NCC och Sandbäckens har tecknat har tecknat ett långsiktigt strategiskt samarbetsavtal i samband om- och nybyggnation av fjorton projekt avseende skolor, förskolor och idrottshallar i Nacka kommun. Sandbäckens uppdrag är att projektera och leverera kompletta VS- och sprinklerpaket i samband med projekten.

Komplett sprinkleranläggning

Torp Köpcentrum, Uddevalla

Som totalentreprenör levererar Sandbäckens Sprinkler en komplett sprinkleranläggning I Torp Köpcentrum i Uddevalla. Uppdraget omfattar även en bassäng och pumpcentral med tillhörande pumpar dimensionerat till det totalt cirka 60 000 m2 stora köpcentret. 

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80      Fax: 013- 10 18 28       E-post: info@sandbackens.se

© Copyright 2018 Sandbäckens        Sitemap      Cookies

KONTAKT -
JAG VILL VETA MER

TRYGGHET - AUKTORISERAT / CERTIFIERAT VS- OCH SPRINKLERFÖRETAG