Vi utför VS-entreprenader och VS-service

Välkommen till din VS-installatör i Kista

Välkommen att kontakta oss - vi är din VS installatör i Kista

Mälar Sprinkler AB

Strömögatan 7
164 40 Kista

Telefon 08-445 20 40

Mälar Sprinkler är av SBSC certifierad anläggarfirma vattensprinkler. Detta innebär att vi har rättigheter att projektera och installera vattensprinkleranläggningar samt att vi har dokumenterade resurser och kvalificerad personal att utföra alla typer av sprinkleranläggningar. Sedan 2017 är Mälar Sprinkler AB en del av Sandbäcken- koncernen. Välkommen att kontakta oss!

Konstruktion

Amel Salihovic

amel@malarsprinkler.se
Telefon: 08-425 00 250
Mobil: 073-584 58 78

Administration

Birgitta Blomfeldt

birgitta.blomfeldt@sandbackens.se
Mobil: 070-4187297

Administration

Ellen Pettersson

ellen@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 42
Mobil: 0701-430 325

Konstruktion

Johan Carlsson

johan@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 45
Mobil: 076-118 84 20

Projektledare - entreprenad

Jörgen Lotz

jorgen.lotz@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445-20 47
Mobil: 070-761 61 43

Projektledare Service

Magnus Nääv

magnus@malarsprinkler.se
Mobil: 070-233 63 76

Projektledare - entreprenad

Mattias Lundblad

mattias@malarsprinkler.se
Telefon: 08-425 00 252
Mobil: 070-761 61 48

Projektledare Service

Patrik "Peder" Petersen

peder@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 48
Mobil: 070-761 61 49

Konstruktion

Robin Hansson Vesterlund

robin@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 46
Mobil: 070-566 71 23

Kalkyl, Projektledare, VD

Sigge Forsblom

sigge@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 43
Mobil: 070-723 00 03

Administration

Susanna Berglund

susanna.berglund@sandbackens.se
Mobil: 070-410 43 15

Servicechef

Thomas Ribbert

thomas@malarsprinkler.se
Telefon: 08-445 20 40
Mobil: 070-761 61 44

Projektledare - entreprenad

Torbjörn Gustafsson

torbjorn.gustafsson@malarsprinkler.se
Mobil: 070-223 65 82

Referenser - pågående arbeten hos Sandbäckens just nu.

Partnering vid VS-entreprenad

Kalmars nya psykiatrilokaler

Som totalentreprenör i ett partneringsavtal utför Sandbäckens VS-installationerna i samband med fas 2 i byggandet av Kalmars nya psykiatrilokaler. Uppdraget omfattar samtliga installationer inom VS och medicinska gaser i den nya byggnaden.

Serviceavtal av fjärrvärmeanläggningar

Mälardalens Energi & Miljö

Västra Mälardalens Energi och Miljö (VME) har tecknat årsavtal med Sandbäckens avseende nybyggnad och underhåll av fjärrvärmekulvertar. Avtalet är ett av flera årsavtal som Sandbäckens har med energibolag i framförallt mellansverige. 

Strategiskt samarbetsavtal

Ny- och ombyggnader i Nacka

NCC och Sandbäckens har tecknat har tecknat ett långsiktigt strategiskt samarbetsavtal i samband om- och nybyggnation av fjorton projekt avseende skolor, förskolor och idrottshallar i Nacka kommun. Sandbäckens uppdrag är att projektera och leverera kompletta VS- och sprinklerpaket i samband med projekten.

Komplett sprinkleranläggning

Torp Köpcentrum, Uddevalla

Som totalentreprenör levererar Sandbäckens Sprinkler en komplett sprinkleranläggning I Torp Köpcentrum i Uddevalla. Uppdraget omfattar även en bassäng och pumpcentral med tillhörande pumpar dimensionerat till det totalt cirka 60 000 m2 stora köpcentret. 

Huvudkontor: Sandbäckens, Sunnorpsgatan 6, 582 73 Linköping 
Telefon: 013- 37 47 80      Fax: 013- 10 18 28       E-post: info@sandbackens.se

© Copyright 2018 Sandbäckens        Sitemap      Cookies

KONTAKT -
JAG VILL VETA MER

TRYGGHET - AUKTORISERAT / CERTIFIERAT VS- OCH SPRINKLERFÖRETAG